کلیسای جامع کلن
کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع یکی از دیدنی های کلن آلمان، نماد اصلی این شهر است. این کلیسا شاهکار معماری گوتیک است و از سال 1996 توسط یونسکو به عنوان اثر حفاظت‌ شده و میراث فرهنگی جهانی شناخته شده‌ است. این کلیسا با ۱۵۷ متر بلندی، دومین کلیسای بلند در کشور آلمان و سومین در کل جهان محسوب می‌شود. این بنا در سال ۱۹۹۶ (میلادی) در رده میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. این کلیسا در قرن ۱۳ مادر و بزرگترین کلیسای آلمان به شمار می‌آمد.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور آلمان، ویزای آلمان ، تور آلمان و تور اروپا با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن

ساخت این کلیسا در سال ۱۲۴۸ با معماری گوتیک آغاز گردید. ساخت این بنا تا سال ۱۸۸۰ ادامه داشته‌است. در طول این ۷۰۰ سال همهٔ سازندگان به نقشهٔ اصلی وفادار ماندند و این اثر خیره‌کنندهٔ گوتیک را برجای گذاشتند. وجود این کلیسا در عین حال نشان‌دهندهٔ قدرت طولانی مدت مسحیت در اروپا است. در این ساختمان مقبرهٔ سه پادشاه مقدس نیز قرار دارد. معماری آن به طور کلی نشان دهندهٔ معماری قرون وسطی است. ایستگاه مرکزی قطار کلن ، مجاور آن و به نام کلیساست . مجاور کلیسا جامع کلن  (cologne cathedral) ، مراکز خرید مناسبی قرار دارد.

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن

در طول این ۷۰۰ سال همه سازندگان به نقشه اصلی وفادار ماندند و این اثر گوتیک را برجای گذاشتند. در این ساختمان مقبره سه پادشاه مقدس (سه مُغ زرتشتی) نیز قرار داردو معماری آن به طور کلی نشان دهنده معماری قرون وسطی است.وجود این کلیسا در عین حال نشان‌دهنده قدرت طولانی مدت مسحیت در اروپا است.

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن

این کلیسای جامع دوقلو، همچنین پس از کلیسای جامع سویلا و کلیسای جامع میلان، سومین کلیسای بزرگ عصر گوتیک به حساب می‌آید. این بنا در سال ۱۹۹۶ (میلادی) در رده میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور آلمان، ویزای آلمان ، تور آلمان و تور اروپا با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*