خانه | اطلاعات کشورها | مکان‌های دیدنی | کلیسای جامع نوتردام پاریس
کلیسای جامع نوتردام پاریس
کلیسای جامع نوتردام پاریس

کلیسای جامع نوتردام پاریس

کلیسای جامع نوتردام پاریس

وقتی به پاریس سفر می کنید بسیاری از جاذبه های دیدنی پیش روی شماست که می توانید از بین آن ها مواردی را که بیشتر با سلیقه تان سازگار است را مشاهده کنید. انواع بناهای تاریخی مثل قلعه ها، کلیسا ها یا جاذبه های طبیعی مثل پارک ها و مکان های بکر طبیعی، حتی موزه ها و … همه می توانند در لیست شما باشند. کلمه نوتردام در لغت به معنای "بانوی ما" می باشد و یکی از مهم ترین بناهای مذهبی، تاریخی شهر پاریس بشمار می رود. این کلیسا از زیباترین کلیساهای اروپا با قدمتی بیش از هفتصد سال می باشد و معماری آن به معنی واقعی کلمه خیره کننده و شگفت انگیز است. گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا، به این مکان علاقه دارند و از آن دیدن کرده اند. کلیسای مورد نظر در کنار رود سن واقع شده است و عمر بیش از هفتاد ساله اش آن را در اروپا محبوب کرده است.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره تور اروپا  و تور فرانسه  با ما تماس حاصل فرمائید.

 

شماره تماس سپید گشت 02188808118

کلیسای جامع نوتردام پاریس

کلیسای جامع نوتردام پاریس

این ساختمان تا قرن دوازدهم بر جای بود ولی در آن زمان جمعیت پاریس بطور ناگهانی بالا رفت و تصمیم گرفته شد تا کلیسا را بزرگ گردانند. بدین ترتیب ساختمان قبلی را خراب کرده و در سال ۱۱۶۳ میلادی ساختمان جدید شروع شد که ساختن آن تقریباً دو قرن طول کشید و در ۱۳۴۵میلادی به پایان رسید. این کلیسا تا مدتی طولانی بزرگترین کلیسای اروپا بود ولی هم اکنون نه تنها در اروپا بلکه در فرانسه کلیساهای بزر گ تر از آن وجود دارند. اهمیت آن در این است که زیباترین اثر در معماری گوتیک می‌باشد. برای تزئین داخل و خارج آن صدها مجسمه کوچک و بزرگ از سنگ یا چوب تراشیده اند.

کلیسای جامع نوتردام پاریس

کلیسای جامع نوتردام پاریس

زمانی که وارد حیاط کلیسا می شوید می توانید شمار بسیار زیادی از مجسمه هایی که داستان تاریخی یا افسانه ای دارند را مشاهده کنید. یکی از این مجسمه ها حضرت مسیح است که به صلیب کشیده شده است. از سمتی به مجسمه مریم مقدس می رسید. حتی نمادی از پادشاهان فرانسوی هم قرار داده شده است. این جاذبه گردشگری پاریس بسیار دوست داشتنی و چشم نواز است. در بالای درب اصلی و در ارتفاع بیست متری، بیست و هشت مجسمه سنگی سه و نیم متری نصب شده‌اند که پادشاهانی را نشان می‌دهند که قبل از ظهور عیسی (یسوع) بر اسرائیل حکومت رانده‌اند.

کلیسای جامع نوتردام پاریس

کلیسای جامع نوتردام پاریس

به مرور زمان ناقوسهای متعددی در برج‌های این کلیسا نصب شده‌اند. بزر گ ترین آن ها که امانوئل نام دارد در سال ۱۶۸۵ میلادی ساخته شده که ۱۳ تن وزن دارد و تنها زبانه آن تقریبا ۵۰۰ کیلو می‌باشد. این ناقوس فقط در موارد استثنائی و فقط چند بار در سال نواخته می‌شود (مثلاً ۱۱ نوامبر که سالروز پایان جنگ جهانی اول است) ناقوس‌هایی که سه بار در روز به صدا در می‌آیند و زنشان بین ۷۶۷ کیلو تا ۱۹۱۵ کیلو می‌باشد. دو دستگاه ارگ هم در کلیسا موجود است که بزرگ ترین آن ها ۷۳۷۴ لوله دارد.

کلیسای جامع نوتردام پاریس

کلیسای جامع نوتردام پاریس

کنده کاری ها و هنر های روی چوب خیلی زیباست که در این مکان قرار داده شده است. اگر وارد محیط درونی کلیسا شوید با منظره ای هیبت انگیز روبرو می شوید که دارای تزئینات جذاب، تابلوهای معروف و… است.این کلیسا را با نام بانوی پاریس هم می شناسند.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره تور اروپا  و تور فرانسه  با ما تماس حاصل فرمائید. همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

شماره تماس سپید گشت 02188808118

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*