غذاهای گرجستان
غذاهای گرجستان

غذاهای گرجستان

غذاهای گرجستان

خاچاپوری   Khachapuri

یکی از غذاهای سبک و بسیار معروف گرجستان که نماد فرهنگ گرجستان هم هست، خاچاپوری است که بسیار غذای ساده‌ای می‌باشد و تقریبا تمام رستوران‌ها یا دکه‌های خیابانی گرجستان این غذا را دارد. این غذا به حدی سبک است که می‌توانید آن را به عنوان میان وعده استفاده کنید. خاچاپوری از آرد، تخم مرغ،  پنیر محلی و روغن درست می‌شود.

خاچاپوری

خاچاپوری   Khachapuri

خینکالی   Khinkali

بعد از خاچاپوری یکی از معروف‌ترین غذاهای گرجستان خینکالی است. این غذا طرفدارهای زیادی در گرجستان دارد و غذایی بسیار متداول است که در بیشتر رستوران‌های گرجستان یافت می‌شود. خینکالی انواع مختلفی شامل خینکالی گوشت، خینکالی سیب زمینی، خینکالی قارچ و خینکالی مرغ دارد ولی محبوب‌ترین آن خینکالی گوشت است که  این غذا در اصل خمیرهایی می‌باشد که به شکل بقچه درست می‌کنند و داخل آن را از گوشت، ادویه، پیاز، سیر و سبزیجات معطر پر می‌کنند و آن را داخل آب جوش به آرامی می‌پزند به همین دلیل داخل خمیرها همیشه آبدار است و خوردن آن را کمی سخت می‌کند به همین دلیل ابتدا با دندان گوشه ای از آن را سوراخ کرده و آب داخل آن را میل کنید و سپس بقیه‌ی آن را نوش جان کنید. این غذا را معمولا با دست می‌خورند.

خینکالی
خینکالی   Khinkali

اوجاخوری Ojakhuri

یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و تنوری گرجستان اوجاخوری است که از گوشت و سیب زمینی و ادویجات مخصوص گرجستان  درست می‌شود که مزه‌ی تنوری عالی دارد که  بسیار اشتها بر‌انگیز است. این غذا را می‌توانید با نون‌های مخصوص گرجی و یا خالی میل کنید.

اوجاخوری
اوجاخوری Ojakhuri

چاناخی Chanakhi

این غذا که یک نوع خوراک بره محسوب می‌شود. روش طبخ سنتی آن به این شکل است که در داخل قابلمه‌های مسی و با حرارت کم و آرام پز شده درست می‌شود. مواد تشکیل دهنده‌ی آن بادمجان ورقه‌ای، حلقه‌های پیاز، تیکه‌های گوشت بره، گوجه، سیر،فلفل دلمه‌ای سبز و سبزیجات معطر است که به طور لایه لایه روی هم قرار می‌گیرد و با آب پخته می‌شود. این غذا بسیار مورد سلیقه‌ی طبع ایرانی است و اگر از خوردن تاس کباب ایرانی لذت می‌برید این غذا انتخاب بسیار مناسبی است.

چاناخی
چاناخی Chanakhi

چاکاپولی Chakapuli و چاخوخبیلی Chakhokhbili

این غذاها نوعی خوراک است که بیشتر در فصل بهار درست می‌شود و دلیل آن این است که در این غذاها آلو سبز استفاده می‌شود و فصل برداشتن این میوه در بهار است. این دو غذا به طور یکسان درست می‌شود با این تفاوت که در چاکاپولی از گوشت بره یا گوساله استفاده می‌شود ولی در چاخوخبیلی از گوشت مرغ استفاده می‌شود. بقیه‌ی مواد این دو غذا شامل پیاز، آلو سبز، برگ ترخون، فلفل و سبزی‌های معطر شامل جعفری، نعناع، شوید، گشنیز می‌باشد.

چاکاپولی
چاکاپولی chakapuli و چاخوخبیلی Chakhokhbili

متسوادی   Mtsvadi 

متسوادی که دقیقا شبیه شیشلیک ما است از غذاهای بسیار لذیذ گرجستان می‌باشد. در بسیاری از رستوران‌های گرجی این غذا در فضای باز سرو و درست می‌شود که پیشنهاد می کنیم فرصت را از دست ندهید و حتما این غذا را امتحان کنید. متسوادی در گرجستان عموما با برنج سرو می‌شود و این را به خاطر داشته باشید که گرجی‌ها در درست کردن شیشلیک بسیار ماهر هستند و حرف اول را در دنیا می‌زنند.

متسوادی
متسوادی   Mtsvadi 

چورچخلا  Churchkhela

یکی از معروف‌ترین دسرهای گرجستان که حتما باید امتحان کنید چورچخلا است. چورچخلا که نوعی آبنبات است که از تیکه‌های گردو، بادام و یا دیگر آجیل‌ها درست شده است که در آخر آن را داخل شیره‌ی انگور می‌کنند و بعد آماده‌ی خوردن است.  

چورچخلا
چورچخلا  Churchkhela

آژانس مسافرتی سپید گشت 02188808118

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*