غذاهای ایتالیا
غذاهای ایتالیا

غذاهای ایتالیا

6 غذای معروف و خوشمزه ایتالیا

ایتالیا از جمله کشورهایی است که هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. از مهم ترین تفریحات ایتالیا که جزو فرهنگ این کشور به حساب می آید، غذا خوردن می باشد. مردم ایتالیا به غذا اهمیت ویژه می دهند و جزو فرهنگ این کشور به حساب می آید. ما در این مقاله می خواهیم به برخی از غذاهای مهم ایتالیایی اشاره کنیم و امیدواریم شما از خواندن آن لذت ببرید.

1. غذاهای ایتالیا : لازانیا (بلونیا)

معروف ترین و مهم ترین غذای ایتالیا که هر بازدیدکننده را به هوس می اندازد، لازانیا می باشد. لازانیا یکی از قدیمی ترین دستور پخت های پاستاست که سابقه ای چند صد ساله دارد. این غذای لذیذ که جزو سنت های مردم ایتالیا می باشد، از ریختن گوشت، سس و پنیر در بین لایه های پاستا  درست می شود. البته نوع به کارگیری مواد و کیفیت آن ها در تهیه لازانیا نقش بسزایی دارد. در ایتالیا دو لازانیا مهم وجود دارد. یکی لازانیا بلونز و دیگری لازانیا ناپل. بلونز اصلی تشکیل شده از: 1- راگو (گوشت به همراه سس بلونز) 2- سس بشامل 3- پنیر پارمیجانو و پاستا که شکل و طعم فوق العاده ای به این غذای لذیذ می دهد.اما لازانیای ناپل یا ناپلایی که یکی از مهم ترین غذاهای جشن های رسمی ایتالیا می باشد از موادی همچون: گوشت قلقلی، سوسیس، پنیر ریکوتا و پنیر موزرلا تشکیل شده است. البته طعم و عطر فوق العاده ی لازانیاهای ایتالیایی، سبزیجات معطر و ادویه های مخصوصی است که آشپزهای حرفه ای به کار می گیرند و غذارا لذیذتر می کنند.

لازانیا
1. لازانیا

2. پیتزا ناپلنتا (ناپل)

بهترین و سنتی غذای ایتالیا، پیتزای ناپل است که طرز تهیه آن خاص و متفاوت است. پیتزای ناپل در اواسط قرون 18 و 19 ابداع و تولید شده است و از قدیمی ترین غذاهای جهان به حساب می آید. این پیتزا تهیه شده از موادی همچون: خمیر (که این خمیر باید بسیار تازه باشد و ساعت ها با دست ورز داده شود)، گوجه فرنگی (این گوجه باید در خاک های آتشفانی که نزدیک شهر ناپل است رشد کرده باشد) و پنیر موزرلا. همچنین این پیتزا باید در فرهایی با شعله های چوب درست شود که طعم و عطر خاصی به پیتزا می دهد. اگر قصد سفر به ایتالیا را دارد حتما از این پیتزای فوق العاده خوش طعم امتحان کنید.

ناپل
2. پیتزا ناپل

3. اسبوکا آلا مینالیز (میلان)

فوق العاده ترین و بهترین غذای میلان، اسبوکا می باشد. این غذا خیلی ارزان قیمت هم نیست و جزو گران ترین و البته پر طرفدارترین غذاهای میلان به حساب می آید. اسبوکا از موادی همچون: 1- گوشت ساق گوساله 2- گرمولاتا 3- سبزیجات معطر و تازه ی کوهی 4- چاشنی لیمو و جعفری تازه. این غذا دستور طبخ خاصی دارد و در آن زعفران فراوان نیز به کار برده می شود که طعم غذارا فوق العاده تر می کند. این غذا نیز همچون ریزوتو پخته می شود که جزو بهترین غذاهای ایتالیاست.

اسبوکا آلا مینالیز
3. اسبوکا آلا مینالیز

4. پانزانینلا (توسکا)

ارزان ترین غذای ایتالیایی پانزانینلا یا سالاد نان می باشد. این غذا سابقه ی بسیاری دارد و در قرون 15 بوجود آمده است. این غذا تشکیل شده از: نان و سالاد گوجه فرنگی که در ماه های گرم سال در مناطق مرکزی ایتالیا استفاده می شود. این غذا در مزارع توسکا بوجود آمد که کشاورزان ایتالیایی در آن زمان از محصولات خود تغذیه می کردند و گوجه فرنگی که از مهم ترین محصولات آن ها به شمار می آید، مواد اصلی تشکیل دهنده ی این غذا می باشد.

پانزانینلا
4. پانزانینلا

5. اسپاگتی آلا کاربونارا (رم)

کاربونارا قدیمی ترین غذای رم می باشد که بین کارگران معدن زغال سنگ بسیار معروف و محبوب بوده است. طرز تهیه کاربونارا مثل رازی سربسته باقی مانده است. آلا کاربونارا  از موادی همچون: تخم مرغ تازه، گوشت، پنیر پکورینو رومی و فلفل سیاه تشکیل شده است که طعم فوق العاده ای به این غذا می دهد.

اسپاگتی آلا کاربونارا
5. اسپاگتی آلا کاربونارا

6. کبوناتا (سیسیل)

کبوناتا بهترین غذای سیسیلی است که ترکیبی از یونانی، عربی و اسپانیایی می باشد. مواد اصلی تشکیل دهنده این غذا بادمجان می باشد که باید کبابی طبخ شده باشد. از دیگر مواد اصلی این غذا می توان به کرفس، پیاز، پنیر و سبزیجات معطر اشاره کرد.

کبوناتا
6. کبوناتا

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*