عجایب اسپانیا
عجایب اسپانیا

عجایب اسپانیا

عجایب اسپانیا


اسپانیا از جمله کشورهایی است که در آن هر ساله مراسم عجیب و غریبی برگزار می‌شود. این مراسم‌ها از عجایب دنیا به ویژه عجایب اسپانیا می باشد. می‌خواهیم در این مقاله به برخی از این مراسم‌ها بپردازیم:
از عجیب‌ترین مراسم‌هایی که در اسپانیا برگزار می‌شود می‌توان به مراسم ساحره‌ها اشاره کرد. در این مراسم زنان اسپانیایی کارهای جالبی انجام می‌دهند و با پوشیدن لباس‌های کهنه و سپید کردن موی خود به کارهای وحشتناکی می‌پردازند. این مراسم بسیار برای مردم اسپانیا قابل احترام می‌باشد.

جشنواره ساحره‌ها
جشنواره ساحره‌ها در اسپانیا


یکی دیگر از مراسم‌های عجیب اسپانیا که هرساله برگزار می‌شود، مراسم گوجه فرنگی است. مراسم گوجه فرنگی که نوعی شکرگزاری مردم اسپانیا می‌باشد در شهری به نام بانول برگزار می‌شود. این مراسم یکی از عجایب اسپانیا می‌باشد و طرفداران بسیاری را از نقاط مختلف این کشور به خود جذب می‌کند. مراسم پرتاب گوجه فرنگی در آخرین چهارشنبه آگوست برگزار می‌شود و یکی از باستانی‌ترین رسم‌های اسپانیا می‌باشد که مردم در آن با لباس سفید شرکت و صدها تن گوجه فرنگی را به هم پرتاب می‌کنند.

جشنواره گوجه فرنگی
جشنواره پرتاب گوجه فرنگی – اسپانیا

از دیگر عجایب اسپانیا که سال هاست برگزار می‌شود و برای مردم این کشور بسیار مقدس است، مراسم پرش از روی کودکان می‌باشد. این مراسم هر ساله در روستای کاستریلو دو مورسیای برگزار می‌شود و مردم اکثر شهرهای اطراف در آن شرکت می‌کنند. پرش از روی کودکان یکی از مقدس‌ترین مراسم‌هایی است که مردم اسپانیا به آن اعتقاد دارند و قدمت آن به صدها سال قبل بر می‌گردد. مردم اسپانیا معتقدند که با این کار روح کودکانشان تا ابد از شر شیطان و ارواح خبیث حفظ می‌شود.

مراسم پرش از روی کودکان
مراسم پرش از روی کودکان – اسپانیا

 


یکی از دیگر از عجایب اسپانیا مراسم شلاق زنی می‌باشد. مراسم شلاق زنی از جمله عجیب‌ترین مراسم‌هایی است که هرساله در 21 آوریل در شهر سن ویسنته اسپانیا برگزار می‌شود و کسانی که می‌خواهند روحشان پاک شود خود را با شلاق می‌زنند به طوری که بیشتر بدنشان زخمی و پاره می‌شود.

جشنواره شلاق زنی
مراسم شلاق زنی – اسپانیا

از مهم‌ترین مراسم‌های اسپانیا می‌توان به حلقه آتش اشاره کرد. در این مراسم سوارکاران حرفه‌ای اسب‌های خود را زین و آماده می‌کنند و با سرعت از حلقه‌هایی که آتش از آن‌ها زبانه می‌کشند رد می‌شوند. در این مراسم بعضی از سوارکارن آسیب جدی می‌بینند و بعضی‌ها هم کشته می‌شوند. اما با این حال این مراسم برای مردم اسپانیا بسیار مهم است و سوارکاران با این کار حیوانات خود را تطهیر می‌کنند.

جشنواره حلقه آتش
مراسم پرش اسب از حلقه آتش – اسپانیا

«چنانچه قصد سفر به اسپانیا را دارید با ما تماس بگیرید»

منبع: آژانس هواپیمایی سپید گشت 02188808118

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*