خانه | سایر | شب های سفید روسیه
شب های سفید روسیه
فستیوال شب های سفید روسیه

شب های سفید روسیه

فستیوال شب های سفید روسیه

شب های سفید روسیه یا فستیوال وایت نایت یک فستیوال هنری بین المللی است که هر سال در سن پطرزبورگ و تور روسیه برگزار می شود. این فستیوال شامل مجموعه های از قبیل باله کلاسیک، اپر و موسیقی و برنامه هایی است که توسط رقصنده ها و خواننده ها و نوازدندگان روسی انجام می شود. جشن بادبان سرخ نقطه ی اوج این مراسم است. این مراسم بزرگترین گردهمایی سالانه می باشد و بیش از یک میلیون نفر که بیشتر آن ها دانش آموز هستند در این مراسم شرکت می کنند. این مراسم توسط شهرداری سن پطرزبورگ برنامه ریزی می شود. این فستیوال در ماه می آغاز می شود و در جولای با پایان می رسد. برخی از برنامه های مرتبط با این فستیوال در قبل و بعد از تاریخ ذکر شده اجرا می شود.

فستیوال شب های سفید روسیه

فستیوال شب های سفید روسیه

باله کلاسیک، اپرا و موسیقی در فستیول وایت نایتپ

ستاره های شب سفید مجموعه ای از اجراهای ارکستر، موسیقی و باله و سالن تئاتر Mariinsky می باشد و بخش مهمی از این فستیوال به شمار می آید. کارگردان هنری این فستیوال Vakey Gergiev است. در طول زمان این فستیوال برنامه های روزانه مختلفی در این سالن تئاتر برگزار می شود. اجراهای بعد از ظهر معمولا ساعت 19:00 و گاهی اوقات ساعت 18:00 شروع می شود. علاوه بر این، گاهی اوقات صبح ها هم اجرا هایی است که معمولا ساعت 12:00 و یا 14:00 آغاز می شود. اولین برگزار کننده ی این فستیوال اولین شهردار سن پطرزبورگ Anatoly Sobchak بود و این فستیوال از سال 1993 هرساله برگزار می شود. برخی از ستارگانی که در این فستیوال اجرا دارند عبارتند از : Olga Borodian , Placido Domingo , Alfred Brendel, Anna Netrebko , Carlo Maria , Gido Kremer , Alexander Toradze , James Conlon بسیاری دیگر از نوازندگان کلاسیک و رقصنده های باله.
بنا به تقاضای زیاد معمولا بلیط های این فستیوال چند ماه قبل به فروش می رسند وبا پایان می رسند. مخصوصا برنامه هایی که Valey Gergiev در آن ها اجرا دارد بلیطشان به سرعت تمام می شود. اگر قصد سفر به سن پطرزبورگ را دارید بهتر است از قبل بلیط این مراسم را تهیه کنید.

فستیوال شب های سفید روسیه

فستیوال شب های سفید روسیه

جشن بادبان سرخ

جشن بادبان سرخ یکی از مراسم ها جشن های مهم در طول فستیوال وایت نایت می باشد. در این مراسم آتش بازی های دیدنی برگزار می شود و جشن پایان مدارس در هر سال در سن پطرزبورگ می باشد. این سنت بعد از پایان جنگ جهانی دوم آغاز شد. زمانیکه مدارس برای برگزاری جشن پایان سال با هم متحد شدند و سمبل آن کتاب محبوب کودکان " بادبان سرخ " نوشته ی Alexander Grin شد. در آن زمان یک قابق با بادبان سرخ از طرف خاکریز انگلیس به سمت کاخ زمستانی حرکت می کرد. این مراسم به یک سنت تبدیل شد که هرساله در پایان ماه جولای پایان مدارس در آن جشن گرفته می شود. محبوبیت این کتاب و این مراسم در سال 1961 بعد از ساخت فیلمی با همین عنوان توسط Starring Anastasiya دو چندان شد.

اخذ آسان ویزای روسیه

اخذ آسان ویزای روسیه

کارناوال های فستیوال وایت نایت

برزگترین و معروف ترین کارناوال این مراسم در حومه ی Peterhof در سن پطرزبورگ می باشد. در طول این مراسم بازیگرانی با لباس های زمان کاترین کبیر و پیتر برخی از وقایع تاریخی آن زمان را به اجرا می گذارند. این کارناوال ها در کاخ کاترین و در حومه ی Peterhof برای اججرای رویدادهای تتریخی و هنری مشهور می باشند. کاخ Square در سن پطرزبورگ یکی از مکان های اجرای این کارناوال ها می باشد.

فستیوال شب های سفید روسیه

فستیوال شب های سفید روسیه

اجراهای کاخ Square

کاخ Square هر سال تابستان محل اجرای ستارگان بین المللی موسیقی می باشد. از این کاخ برای رژه های نظامی و رویداد های سیاسی مهم استفاده می شود. معمولا در فستیوال وایت نایت ستاره های هنری هم حضور دارند. اگر چه ممکن است برخی از این ستارگان هنری در زمان فستیوال به دلیل برنامه های فردی نتوانند درآن شرکت کنند. در جولای سال 2007 این مراسم در جلوی کاخ زمستانی تزار در برابر 50هزار نفر برگزار شد.

فستیوال شب های سفید روسیه

فستیوال شب های سفید روسیه

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور روسیه ، ویزای روسیه ، تور روسیه و تور اروپا با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*