خانه | اطلاعات کشورها | درباره کشورها | راهنمای سفر به قبرس
راهنمای سفر به قبرس
راهنمای سفر به قبرس

راهنمای سفر به قبرس

راهنمای سفر به قبرس

قبرس زادگاه افسانه ای آفرودیت است. این سرزمین دارای سواحل زیبا، صومعه های باستانی، خرابه های تاریخی و خانه هایی با خاک سرخ می باشد. قبرس همواره تقاطع میان آسیا و اروپا بوده است. در دوران باستان قلعه های سنگی ضمانت برتری قبرس بر مدیترانه ی شرقی بوده است. میراث باورنکردنی از آثار تاریخی از قبیل مساجد و مناره ها و دیوارهای شهر های تاریخی و خرابه های یونان و روم باستان و در این سرزمین به جا مانده است. تا سال 1970 قبرس یک مرداب خواب آلوده بود تا زمانیکه یک جنگ داخلی ویرانگر این سرزمیت را به دو قسمت تقسیم کرد. در جنوب جمهوری یونانی قبرس همچون یک دولت مدرن اروپایی رشد کرد در حالیکه نیمه ی شمالی ترکی جزیره تنها توسط ترکیه به خوبی شناخته شد.

راهنمای سفر به قبرس

راهنمای سفر به قبرس

بعد از این تقسیم بندی نیمه ی یونانی جزیره از نظر گردشگری توسعه یافت و در سواحل جنوبی استراحتگاه ها و اقامتگاه های زیادی ساخته شد.مناطق قدیمی قبرس دارای روستاها و کلیساها و آثار تاریخی زیبایی می باشد که همگی جزو آثار تاریخی یونسکو هستند.قسمت شمالی جزیره بیشتر شبیه به ترکیه می باشد تا یونان که حتی در منوی رستوران های این قسمت هم می توان این واقعیت را فهمید. اما این قسمت هم دارای قلعه های سنگی و ویرانه های باستانی می باشد. سواحل Famagusta و Kyrenia به سرعت در حال رشد و توسعه هستند. بازدید از شبه جزیره ی Karpas همچون سفری به گذشته می باشد. این شبه جزیره دارای سواحل زیبایی و ویرانه های تاریخی می باشد.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور قبرس، اروپا و تور اروپا با ما تماس بگیرید.

سپید گشت 02188808118

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*