خانه | اطلاعات کشورها | مطالب خواندنی | راهنمای سفر به صوفیه را مطالعه کنید
راهنمای سفر به صوفیه را مطالعه کنید
راهنمای سفر به صوفیه

راهنمای سفر به صوفیه را مطالعه کنید

راهنمای سفر به صوفیه

پرواز های صوفیه : خطوط هوایی که از انگلستان به صوفیه سفر می کنند عبارتن از خط هوایی بریتانیا، خط هوایی بلغارستان ، EayJet و Wizz
زمان پرواز: زمان پرواز لندن تا صوفیه سه ساعت و پانزده دقیقه است. زمان پرواز نیویورک تا صوفیه 10 ساعت و لس آنجلس تا صوفیه پانزده ساعت است. زمان پرواز تورنتو تا صوفیه 10 ساعت و سیدنی تا صوفیه 20 ساعت است.

راهنمای سفر به صوفیه

راهنمای سفر به صوفیه

سفر زمینی: برای رانندگی در صوفیه باید حداقل 18 سال سن داشته باشید. حداکثر سرعت در بزرگراه ها 120 کیلومتر و حداقل 75 کیلومتر است. حداکثر سرعت در جاده های بین شهری 90 کیلومتر و حداقل سرعت 50 کیلومتر است. معمولا آخر هفته ها خیابان های صوفیه ترافیک سنگینی دارد.

راهنمای سفر به صوفیه

راهنمای سفر به صوفیه

داشتن گرین کارت و بیمه اتومبیل از واجبات است. با داشتن گواهی نامه ی از تمام کشورهای اروپایی می توان در این شهر رانندگی کرد. تمام اتومبیل ها باید دارای جعبه ب کمک های اولیه و کپسول آتش نشانی باشند. اگر تصادفی اتفاق افتاد باید با پلیس راهنمایی و رانندگی تماس گرفته شود. ( TEL: 165 ) .
مسیرها: دو جاده ی A1 و A2 دو جاده اصلی در صوفیه هستند. A1 به سمت شرق و Plovdiv و A2 به سمت شمال شرق و Veliko tarnovo می رود. بزرگراه E79 از صوفیه به سمت یونان می رود و در Kulata از مرز رد می شود. بزرگراه E80 از ترکیه به سمت صوفیه است و در Kapitan Andreevo از مرز می گذرد. بزرگراه E871 از Gyueshevo در مرز روسیه می گذرد.

راهنمای سفر به صوفیه

راهنمای سفر به صوفیه

تقریبا تمام اتوبوس های داخلی و خارجی در صوفیه از Tsentralna Avtogara ( ایستگاه مرکزی اتوبوس) که در نزدیکی ایستگاه قطار است حرکت می کنند. مقصد های بین المللی این اتوبوس ها عبارتند از استانبول، آتن، بلگراد، بخارست، وین، مونیخ، پراگ. این اتوبوس به تمام شهر های بلغارستان هم می روند. اتوبوس های که مقصد آن ها نزدیک تر است و عمدتا به سمت جنوب شرق بلغارستان می روند ( Samakov , Borovest) از ترمینال Yug حرکت می کنند.

سفر با قطار: خط ریلی یکی از خطوط سریع و ارزان در بلغارستان است که سرویس خوبس ارائه می کند. ایستگاه اصلی قطار صوفیه در Maria Louiz 112 واقع شده و تا مرکز شهر 20 دقیقه فاصله دارد. در طبقه ی همکف ایستگاه باجه هاب بلیط فروشی وجود دارد. در این ایستگاه علاوه بر بلیط های داخلی بلیط های خارجی هم به فروش می رسد.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور بلغارستان ، تور بلغارستان و تور اروپا با ما تماس بگیرید.

آژانس مسافرتی سپید گشت 02188808118

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*