خانه | کشورهای غیر شنگن | تور گرجستان | درباره گرجستان بیشتر بدانید – تاریخچه، فرهنگ و زبان گرجستان
درباره گرجستان بیشتر بدانید – تاریخچه، فرهنگ و زبان گرجستان
درباره گرجستان بیشتر بدانید

درباره گرجستان بیشتر بدانید – تاریخچه، فرهنگ و زبان گرجستان

درباره گرجستان بیشتر بدانید

تاریخچه گرجستان

تاریخ گرجستان همواره صحنه ی مداوم مبارزه برای بقا در برابر تجاوز همسایگان قدرتمند بوده است. قدرت و نفوذ گرجستان در اواخر قرن 12 و اوایل قرن 13 تحت سلطنت ملکه Tamar به اوج رسید. و حمله ی مغولان این عصر طلایی را به پایان رساند. پادشاه Erekle دوم در اواخر قرن 18 با کاترین کبیر متحد شد اما خاندان سلطنتی در سال 1801 توسط روس ها سرنگون شد. گرجستان از سال 1918 تا زمان حمله ی ارتش سرخ استقلال از دست رفته خود را به دست اورد. اگرچه رهبر روس ها Joseph Stalin خود یک گرجستانی الاصل بود.

درباره گرجستان بیشتر بدانید

درباره گرجستان بیشتر بدانید

در اواخر 1970 زمانیکه نیروهای شوروی به تفلیس حمله کردند حدود 20 نفر که اکثر ان ها زن بودند کشته و تعداد زیادی از مردم زخمی شدند.

در همه پرسی که در آوریل 1991 برگزار شد اکثریت به نفع استقلال از اتحاد جماهیر شوروی رای دادند. در ماه می Zviad Gamsakhurdia به قدرت رسید اما دولت پر هرج و مرج او بعد از چند ماه قدرت خود را ازدست داد. در مارس 1992 وزیر امورخارجه اسبق شوروی Eduard Shevardnadze انتخاب و جایگزین Zviad Gamsakhurdia شد و رئیس مجلس شورای ملی شد.

بعد از دو سال جنگ در سال 1994 اوستیای جنوبی دوباره به قلمرو گرجستان اضافه شد.

فرهنگ گرجستان

مذهب، اکثریت مردم این کشور مسیحی ارتودوکس هستند. اما علاوه بر این اقلیت هایی مسلمان و یهودی و همچنین از دیگر فرقه ها هم دراین کشور زندگی می کنند.

کنوانسیون های اجتماعی _ گرجی ها در میهمان نوازی شهره هستند. گردشگرانی که در رستوران ها هستند هم ممکن است توسط افراد غریبه به یک نوشیدنی دعوت شوند. سیگار کشیدن در بیشتر مناطق این کشور بسیار رایج است. معمولا گرجی ها وقتی به میهمانی می روند هدایایی از قبیل گل و شیرینی و شکلات با خود می برند.

گردشگران باید هنگام بازدید از کلیساهای این کشور باید از کفش و لباس مناسب استفاده کنند. گردشگران باید بعداز تریکیهوا از پرسه زدن در خیابان ها خودداری کنند تا مورد حمله سارقان قرار نگیرند.

درباره گرجستان بیشتر بدانید

درباره گرجستان بیشتر بدانید

زبان رسمی مردم این کشور گرجستانی است. زبانی که با الفبای مخصوص خود در نوشته های باستانی خانواده ی قفقازی Ibera نوشته شده است. علاوه بر این زبان های روسی، ارمنی و آذری هم در بین مردم این کشور صحبت می شود.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره تور گرجستان و تور اروپا با ما تماس حاصل فرمائید. ما با لبخند پاسخگو شما عزیزان هستیم.سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*