خانه | اطلاعات کشورها | درباره کشورها | درباره پرتغال بیشتر بدانید
درباره پرتغال بیشتر بدانید
درباره پرتغال بیشتر بدانید

درباره پرتغال بیشتر بدانید

درباره پرتغال بیشتر بدانید

 

تاریخچه کشور پرتغال دارای تاریخی غنی و متنوع است که به قرون وسطی برمی گردد. همانند انگلیس، فرانسه و هلند و اسپانیا، پرتغال هم تحت تاثیر قدرت و توانی هایی دریانوردان بوده است. بین اواسط قزن 19 تا اواسط قرن 20 در حدود دو میلیون نفر پرتغال را به مقصد سواحل شمال و جنوبی آمریکا ترک کردند.
حکومت سلطنتی در سال 1910 به پایان رسید اما در قرن 20 فساد و ورشکستی و کودتاهای نظامی در کشور اتفاق افتاد. پرتغال در سال 1986 وارد اتحادیه اروپا شد که این موجب ثبات در کشور شد.
حزب سوسیالیست به رهبری José Sócrates در سال 2005 بعد از انتخابات به قدرت رسید و برای از بین بردن بیکاری در کشور تلاش می کرد. دولت Sócrates در سال 2011 استعفا داد و جایگزین آن یک گروه از ائتلاف راست به رهبری Pedro Passos شد. پرتغال در سال های اخیر جزو کشورهای پیشرو در استفاده از انرژی های تجدید پذیر بوده و حدود 20% انرژی خود را از منابع تجدید پذیر تامین کرده است.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور پرتغال ، ویزای پرتغال ، تور پرتغال و تور اروپا با ما تماس بگیرید.

شماره تماس سپید گشت 02188808118

 

 

درباره پرتغال بیشتر بدانید

درباره پرتغال بیشتر بدانید

فرهنگ

مذهب، حدود 85% از مردم این کشور از کاتولیک های رومی هستند اما فقط حدود 20% از این جمعیت در کلیساها و مراسم های مختلف کشور می کنند. 15% باقی مانده هم دارای مذاهب مختلفی ازقبیل یهودیت، اسلام، پروتستان هستند.

این کشور دارای فرهنگ های مختلفی می باشد و از هر قسمت آن که بازدید کنید با فرهنگ و آیین های جدیدی آشنا می شوید. در شهر ها و روستاهای کوچک فرهنگ عامه مردم با رقص و آواز نشان داده می شود. مردم این کشور مردمی خونگرم و میهمان نواز هستند. فصل جشنواره های تابستانی زمانی مناسب برای سفر به این کشور و آشناشدن با فرهنگ آن می باشد. از سال 2008 سیگار کشیدن در مکان های عمومی سرپوشیده و در سینما ها و سالن تئاتر و بیشتر رستوران ها ممنوع شده است.

زبان، پرتغالی های اروپایی زبان اروپایی را با لهجه ها ی مختلف صحبت می کنند. Açoriano, Alentejano, Algarvio, Baixo-Beirão, Beirão, Estremenho و Madeirense در نواحی مرکزی و جنوبی و Alto-Minhoto, Nortenho and Transmontano در نواحی شمال صحبت می شود.

درباره پرتغال بیشتر بدانید

درباره پرتغال بیشتر بدانید

مثال:

آیا می توانید انگلیسی صحبت کنید؟: Você fala ingles

خداحافظ: Adeus / Tchau

سلام: Olá

حال شما چطوره؟: Como está?

قیمت این چه قدره؟: Quanto custa?

متوجه نمی شوم: Não percebo

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور پرتغال ، ویزای پرتغال ، تور پرتغال و تور اروپا با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*