خانه | کشورهای غیر شنگن | تور انگلستان | درباره انگلیس بیشتر بدانید
درباره انگلیس بیشتر بدانید
درباره انگلیس بیشتر بدانید

درباره انگلیس بیشتر بدانید

درباره انگلیس بیشتر بدانید

تاریخچه

انگلستان دارای تاریخی غنی با داستان های متفاوتی است. از مهاجران قبل از دوران روم اطلاعات کمی در دست است اما باورها بر این است که این انگلیسی های باستان از مردم سلتیک بودند که به انگلستان مهاجرت کرده اند. رومی ها در سال قبل از میلاد برای فتح انگلستان تلاش کردند و در سال بعد از میلاد بود که کلادیوس یک حمله ی موفق را رهبری کرد. رومی ها برای چند سال در این سرزمین حکمرانی کردند. اما در قرن پنجم امپراطوری روم از انگلستان عقب نشینی کرد و راه را برای حمله ی انگلوساکسون ها که از قبایل ژرمن از غرب اروپا بودند، باز کرد.پیروزی نورمن، با پیروزی ویلیام فاتح در نبرد هیستینگز در سال 1066 مشخص شده که باعث شد بسیاری از آنگلوساکسون ها به خصوص ثروتمندان آن ها به سمت ایرلند، اسکاتلند و اسکاندیناوی فرار کنند.

درباره انگلیس بیشتر بدانید

درباره انگلیس بیشتر بدانید

شاه هنری هشتم از مذهی کاتولیک روی برگرداند و کلیسای انگلیس را برای ازدواج و طلاق ساخت. این تصمیم تاثیر مهمی بر آینده ی انگلستان داشت و پادشاهان بعدی سعی کردند از این تصمیم هنری حمایت کنند. حدود یک قرن بعد در سال 1642 جنگ داخلی قسمت باعث به وجود آمدن دو گروه شد. گروهی که از پارلمان حمایت می کردند و گروهی که از حامیان سلطنت پادشاه چارلز بودند. این جنگ منجر به اعدام شاه شد.با الهام از اکتشافات پرتغالی ها و اسپانیایی ها در قرن 15، امپراطوری بریتانیا در اوایل قرن 20 بزرگترین امپراطوری در دنیا شد که از حمایت یک سیستم اقتصادب وابسته به تجارت جهانی برخوردار است. با این حال شروع جنگ جهانی اول و دوم دارای نشانه هایی برای پایان این امپراطوری بود و در دهه ی 50 بریتانیا مستعمرات خود را از دست داد. بریتانیا ی بعد ازجنگ چهره ی متفاوتی داشت. زنان برای اولین وارد بازار کار شدند و توانستند جایگزین مردان شوند.

درباره انگلیس بیشتر بدانید

درباره انگلیس بیشتر بدانید

فرهنگ

مذهب، بیشتر مردم انگلستان مسیحی هستند. اقلیتی هم یهودی و مسلمان در این کشور زندگی می کنند. حدود 15% از مردم این کشور هیچ مذهبی ندارند.

کنوانسیون های اجتماعی، معمولا هنگام آشنایی با کسی برای اولین بار دست دادن معمول است. اگر برای صرف غذا به خانه کسی دعوت شوید بردن گل و یا هدیه برای صاحبخانه معمول است.

در برخی از رستوران ها و کلاب های شبانه پوشیدن لباس غیر رسمی ممنوع است. سیگار کشیدن در بسیاری از مکان های عمومی مثل رستوران ها ممنوع می باشد.

زبان_ دذر شهر ها و نواحی مختلف این کشور مردم انگلیسی را با لهجه های مختلف صحبت می کنند.

درباره انگلیس بیشتر بدانید

درباره انگلیس بیشتر بدانید

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره تور انگلستان ، تور اروپا با ما تماس حاصل فرمائید. ما با لبخند پاسخگو شما عزیزان هستیم.

 

شماره تماس سپید گشت 02188808118

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*