خانه | اطلاعات کشورها | مکان‌های دیدنی | خیابان شانزلیزه پاریس
خیابان شانزلیزه پاریس
خیابان شانزلیزه پاریس

خیابان شانزلیزه پاریس

خیابان شانزلیزه پاریس

خیابانی واقع در شهر پاریس که، با زیبایی فراوان، کافه‌های معروف و فروشگاه‌های لوکس یکی از معروفترین خیابان‌های جهان نام گرفته است. معنی نام آن «دشت الیزه» است و کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان قرار گرفته است. الیزه در اساطیر یونان به معنی خجسته ‌است. فرانسوی‌ها شانزلیزه را «زیباترین خیابان جهان» نیز می‌نامند. اگر نتوان گفت که شانزه لیزه زیباترین خیابان شهر پاریس و جهان است اما به جرات می توان گفت که شانزه لیزه مشهورترین خیابان پاریس و بلکه جهان است که بولواری عرض و طولانی که میدان اتوال را با میدان کنکورد متصل می کند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره تور اروپا  و تور فرانسه  با ما تماس حاصل فرمائید.

 

شماره تماس سپید گشت 02188808118

خیابان شانزلیزه پاریس

خیابان شانزلیزه پاریس

شنبه شب ۲۲ مه یک گروه از کشاورزان جوان فرانسوی بخش بزرگی از خیابان شانزه لیزه را به صورت یک پارک سیار بزرگ شامل انواع درختان ، باغچه های گل و حتی مزارع محصولات کشاورزی درآورده اند. روز یکشنبه صدها هزار از ساکنان پاریس از این ابتکار کشاورزان دیدن کرده و از فضای سبز لذت برده اند. این ابتکار که به آن نام « پایتخت طبیعت » را داده اند مدت دو روز تا پایان دوشنبه برپا بوده و احتمالا رقم بازدیدکنندگان از یک میلیون نفر فراتر خواهد رفت.

خیابان شانزلیزه پاریس

خیابان شانزلیزه پاریس

این خیابان به دو بخش عمومی تقسیم می شود. بخش نخست که بیشتر تجاری اداری است و همه فروشگاه ها ، سالن های سینما و تئاتر و کافه و رستوران ها در آن قرار گرفته است. بخش دوم فضای سبز و طبیعی و مملو از پارک ها و چمن های بسیار زیبا است که در تابستان محل تجمع گردشگران و مردم شهر پاریس است. بخش سبز این شهر از بخشی شروع می شود که ساختمان های مهمی چون گراند پله و تآتر مارینی در آن قرار دارد. بادمان باشد که در این خیابان مهم نامی از ایران نیز به میان آمده است. در بخش تجاری شانزه لیزه زمانی که از میدان شارل دوگل به سمت میدان کنکورد قدم میزنید در سمت راست شما دفتر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ایر را مشاهده می کنید. این دفتر نمادی است از ایران در مهمترین خیابان فرانسه و شاید دنیا.

تاریخچه خیابان شانزلیزه پاریس

خیابات شانزه لیزه تا سال 1616 که ماری مدیچی عضوی از خانواده مدیچی مراتع سبز و زمین های آزاد بوده است. در این سال مدیچی تصمیم گرفت که باغ تویلری که در جوار کاخ سلطنتی بوده را توسعه دهد. به همین دلیل خیابانی از درخت و فضای سبز در ادامه باغ تویلری ایجاد شد که  یکی از بهترین تصاویر ترکیب شهر مدرن و طبیعت را رقم می زند. این خیابان به دلیل تردد ماری آنتوانت به عنوانملکه شهرت زیادی پیدا کرد و ازآن به بهد به محل تردد بزرگان و اشراف زادگان تبدیل شد.

در قرن بیستم زمانی که آدلف هیتلر فرانسه را به اشغال خود در آورد برای تحقیر فرانسوی ها رژه از میدان شارل دوگل تا میدان کنکورد ترتیب داد.

پیش از دوره امپراتوری ناپلئون بناپارت که او خود به عنوان ژنرال اول در راس لشکر خود وارد پاریس می شد و پس از آن زمانی اکه مپراتوری قدرتمند بود رژه های نظامی در این خیابان صورت می گرفت. به همین دلیل دروازه پیروزی که امروزه به همین نام یا میدان شارل دوگل اتوال نمادی شد از دروازه ورودی پاریس و علامتی برای عظمت و بزرگی ناپلئون و فرانسه.

خیابان شانزلیزه پاریس

خیابان شانزلیزه پاریس

خرید در خیابان شانزلیزه

شايد به ظاهر شانزه ليزه فقط يک خيابان ساده به نظر برسد اما در واقع مملو از کافه ها و مغازه هاي بسيار شيک، زيبا و جالب توجه است. شما می توانید معروفترین مارک های جهان نظیر adidas ،  nike  و…. را در این محل تهیه نمائید بدون اینکه نگران اجناس خریداری شده باشید درست بر عکس بازارهای چین ! گران ترين برندها در خيابان شانزه ليزه شعبه دارند. بهترين رستوران ها و کافه ها را مي توان در اين خيابان پيدا کرد. پارک ها و گل کاري هاي اين خيابان نيز از جمله جاذبه هاي آن هستند. يعني علاوه بر سالن هاي سينما و تئاتر، کافه و رستوران، فضاهاي سبز و پارک هاي سرسبزي دارد که مکان هاي خوبي براي تفريح و استراحت به شمار مي روند. شانزلیزه یکی از بهترین دیدنیهای پاریس و جاذبه های فرانسه به شمار می رود.

خیابان شانزلیزه پاریس

خیابان شانزلیزه پاریس

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره تور اروپا  و تور فرانسه  با ما تماس حاصل فرمائید. همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

شماره تماس سپید گشت 02188808118

 

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*