خانه | اطلاعات کشورها | درباره کشورها | با تاریخ و فرهنگ مردم رومانی بیشتر آشنا شوید
با تاریخ و فرهنگ مردم رومانی بیشتر آشنا شوید
با تاریخ و فرهنگ مردم رومانی

با تاریخ و فرهنگ مردم رومانی بیشتر آشنا شوید

تاریخ و فرهنگ مردم رومانی

مذهب، حدود 87% از مردم رومانی ارتودوکس هستند. یکتا پرست و مسلمان و یهودی هم در بین مردم رومانی وجود دارد. کنوانسیون اجتماعی، دست دادن در رومانی رایج است. مردان رومانی هنگامیکه به یک خانم معرفی می شوند امکان دارد که دست خانم را ببوسند. زمانی که کسانی برای اولین بار با هم آشنا می شوند برای خطاب قرار دادن یکدیگر از القاب خانم و آقا استفاده می کنند. به جز در مناطق ساحلی خانم ها مجاز به استفاده از لباس های مرسومی که در ساحل پوشیده می شود، نیستند. رومانیایی ها هنگامی که به میهمانی می روند معمولا یک کادو ی کوچک مثل گل و یا شکلات برای صاحبخانه می برند. تعداد گل هایی که برای هدیه برده می شود باید از اعداد فرد باشد. تعداد زیادی از رومانیایی ها سیگار می شکند و هدایایی از قبیل سیگار و یا فندک را بسیار می پسندند. دولت رومانی سیگار کشیدن در مکان های عمومی را ممنوع کرده است. اما در بسیاری از کشور های شرق اروپا افراد سیگاری احترامی برای قوانین مربوط به سیگار کشیدن و افراد غیر سیگاری قائل نیستند. معمولا هتل های لوکس دارای محوطه های مخصوص سیگار کشیدن می باشند. برای بازدید از برخی از جاذبه های تاریخی باید هزینه ای بپردازید.

تاریخ و فرهنگ مردم رومانی

تاریخ و فرهنگ مردم رومانی

تاریخ رومانی

قبل از آنکه در قرن پانزدهم عثمانی در سرزمین رومانی رومانی به قدرت برسند، رومی ها و بلغارها و Goth ها در این سرزمین سلطنت می کردند. در سال 1878 بود که رومانیا توسط اروپا به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. در جنگ جهانی اول رومانی به متفقین پیوست اما درسال 1940 توسط آلمان ها اشغال شد.در سال 1944 نیروهای شوروی در صدد اشغال این کشور بودند. رژیم آنتونسکو سرنگون شد و یک دولت ائتلافی ا زکمونیست ها، لیبرال ها و دموکرات ها روی کار آمد. کمونیست ها در سال 1947به تدریج سیاست های خود را در دولت به اجرا گذاشتند و دولت رومانی را جمهوری رومانی اعلام کرد. Nicolae Ceausescu پست وزارت امور خارجه را در حزب کمونیست رومانی از ان خود کرد و تحت فرمان او رژیم رومانی به یک رژیم بی رحم و خشن تبدیل شد. او بسیاری از جاذبه های تاریخی را از بین برد و ساختمان های بتونی و کاخ های بزرگ جایگزین آن ها کرد. او تا انقلاب 1989 که نقطه عطفی در تاریخ رومانی بود، در این کشور حمکرانی می کرد. دارای قدرت بود.

تاریخ و فرهنگ مردم رومانی

بعد از چند روز تظاهرات و مبارزه که در طول ان حدود 1000 نفر کشته شدند، رئیس جمهور و همسرش دستگیر شدند و به سرعت محاکمه و اعدام شدند. دولت جدید با رهبری موقت Ion liescu شروع به کار کرد و روندی آهسته برای انتخابات صلح آمیز رومانی شروع شد. امروزه رومانی دارای یک دولت دموکرات است. اگرچه ایجاد تغییراتی در دولت باعث کند شدن روند پیشرفت و توسعه کشور شد اما این کشور در حال حاضر عضور ناتو و اتحادیه اروپا می باشد و در سال 2008 هم میزبان اولین نشست ناتو بوده است. مانند دیگر نقاط اروپا رومانی هم در حال حاضر در زمینه اقتصادی با مشکلاتی مواجه است. در ژانویه 2012 افزایش مالیات و کاهش سود باعث اولین تظاهرات ملی شد.

 

تاریخ و فرهنگ مردم رومانی

تاریخ و فرهنگ مردم رومانی

زبان رومانی

رومانیایی زبان رسمی در این کشور است. در برخی از نقاط مرزی یونانی و مجارستانی هم صحبت می شود. کسانی که هم که با گردشگران در ارتباط اند می توانند فرانسوی و یا انگلیسی صحبت کنند.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به رومانی ، تور رومانی و تور اروپا با ما تماس بگیرید.

شماره تماس سپید گشت 02188808118

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*