خانه | سایر | تاریخچه ی لوکزامبورگ
تاریخچه ی لوکزامبورگ
تاریخچه ی لوکزامبورگ

تاریخچه ی لوکزامبورگ

تاریخچه ی لوکزامبورگ

این کشور بقای خود را مدیون ترکیبی از اقبال و همچنین دیپلماسی خوب می باشد که با وجود موقعیت استراترژیک این کشور کوچک در قلب اروپا مانع از فروپاشی آن توسط همسایگانش شده است. در سال 1867 زمانیکه که نهایتا استقلال لوکزامبورگ تایید شد، دوک بزرگ با یک قلمرو کوچک تنها گذاشته شد که مردمش برای بقای اقتصادی باید به فراسوی مرزها چشم می داشتند. این کشور دارای یک نگرش جهان وطنی است و دارای بالاترین درصد گردشگر از کشور های اتحادیه اروپا و همچنین مردمانی سه زبانه می باشد. لوکزامبورگ یکی از اعضای موسس جامعه اروپا و همچنین میزبان پارلمان اروپا تا زمان انتقالش به بروکسل بود. این کشور همچنان محل دبیرخانه پارلمان اروپا می باشد.سیاست های داخلی این کشور معمولا برگرفته از کشورهای اروپای غربی با با دموکرات مسیحی و احزاب سوسیالیست می باشد. دولت محافظه کارفعلی در سال 2009 انتخاب شده و ائتلافی از حزب مسیحی اتحادیه اجتماعی تحت رهبری ژان کلور یونکر است.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به لوکزامبورگ، تور لوکزامبورگ و تور اروپا با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

تاریخچه ی لوکزامبورگ

تاریخچه ی لوکزامبورگ

مذهب

در حدود 85% از مردم این کشور ماتولیک رومی هستند و اقلیت هایی پروتستان، یهودی و مسلمان در این کشر زندگی می کنند. معمولا چندان تنشی بین گروه های مذهبی مختلف در این کشور وجود ندارد.
کنوانسیون های اجتماعی، معمولا دست دادن به هنگام اولین آشنایی و ملاقات رایج است ام اگر با شخصی آشنا باشید روبوسی کردن رایج تر است. معمولا اگر کسی برای میهمانی به خانه کسی برود برای میزبان گل و یا یک هدیه کوچک می برد. از سال 2014 سیگار کشیدن در بسیاری از مکان های عمومی ممنوع شده و در بیشتر کافه ها و بارها اتاقی مختص سیگار کشیدن وجود دارد.

تاریخچه ی لوکزامبورگ

تاریخچه ی لوکزامبورگ

زبان

در سال 1984 گویش آلمانی Moselle-Frankish به عنوان سومین زبان رسمی انتخاب شد و به آلمانی و فرانسوی پیوست. اکثر مردم این کشور به سه زبان مسلط هستند که آلمانی و فرانسوی بیشتر برای مقاصد تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرد. و از زبان Lëtzeburgesch بیشتر برای کارهای روزمره و در خانه استفاده می شود. فرانسوی رایج ترین زبان مورد استفاده در پایتخت این کشور استو بیشتر مردم این کشور می توانند به خوبی انگلیسی هم صحبت کنند.

تاریخچه ی لوکزامبورگ

تاریخچه ی لوکزامبورگ

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به لوکزامبورگ، تور لوکزامبورگ و تور اروپا با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

 

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*