تاریخچه سوئیس
تاریخچه سوئیس

تاریخچه سوئیس

تاریخچه سوئیس

سوئیس دارای یک سنت طولانی مدت در بی طرفی در روابط بین المللی می باشد و از سال 1815 با اعلام موضع بی طرفی از هر دو جنگ جهانی و همچنین جنگ های خارجی اجتناب کرده است. کنفدراسیون سوئیس در سال 1291 تشکیل شد . در اواخر قرن 15 کشور به طور رسمی از امپراطوری اعلام استقلال کرد و در اواخر قرن 19 یک دولت مستقل تشکیل شد، یک سیستم جدید که به شهروندان خود حق رای می داد.در قرن 21 سویی یکی از مراکز عمدی مالی در جهان به حساب می آید و دارای سیستم بانکداری در حال رشدی می باشد. سویی با اینکه توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا احاطه شده اما خود پس از اینکه در یک همه پرسی در سال 2001 رای منفی آورد جزو این کشورها نمی باشد. عضویت در منطقه ی اقتصادی اروپا هم در این همه پرسی رد شد. اما در سال 2002 به سازمان ملل متحد پیوست و رابطه ی آن با کشورهای اتحادیه اروپا مبنی بر توافقنامه های دو طرفه می باشد. سوئیس در سال 2005 به پیمان شینگن و کنوانسیون دوبلین پیوست. در همه پرسی که در همان سال انجام شد بازار کار را بهروی کارگران 10 کشور اتحادیه اروپا باز کرد. صندلی های پارلمان سوئیس که در برن واقع شده توسط نمایندگانی مناسب پر شده است. بزرگترین حزب حال حاضر سویی حزب مردمی است.

تاریخچه سوییس

تاریخچه سوییس

فرهنگ

مذهب حدود 48% مردم این کشور کاتولیک و 44% پروتستان هستند و 8% هم از اقوام دیگر مذهب ها در این کشور زندگی می کنند. کنوانسیون های اجتماعی، معمولا وقتی کسی برای میهمانی دعوت می شود مرسوم است که برای میزبان گل می برد اما هیچ وقت نباید گل داوودی و یا مینای سفید برای کسی برد چرا که از این گل ها در مراسم خاکسپاری استفاده می شود. معمولا در رستوران های درجه یک، هتل ها و در مراسم های خاص باید به صورت رسمی لباس پوشید.

 

تاریخچه سوئیس

تاریخچه سوئیس

زبان، در حدود 48% از مردم این کشور آلمانی صحبت می کنند که بیشتر در نواحی مرکزی و شرقی هستند و حدود 20% از مردم نواحی غربی فرانسه و 7% از مردم نواحی جنوبی ایتالیایی صحبت می کنند. رومانیایی که چهارمین زبان ملی در این کشر بیشتر در نواحی جنوب شرقی مردم به این زبان صحبت می کنند.

تاریخچه سوئیس

تاریخچه سوئیس

مثال:

سلام : Bonjour

آیا میتوانید انگلیسی صحبت کنید؟ Est-ce que vousparlez anglais

حال شما چطور است ؟ : Comment ça va

این چه قیمتی دارد؟ : Combien est-ce que ça coûte?

متوجه نمی شوم: Je ne comprends pas

اسم من هست … :   Je m'appelle

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره تور سوئیس و تور اروپا با ما تماس حاصل فرمائید. ما با لبخند پاسخگو شما عزیزان هستیم.

سپید گشت 02188808118

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*