خانه | اطلاعات کشورها | درباره کشورها | درباره تاریخ، زبان و فرهنگ اتریش بیشتر بدانید
درباره تاریخ، زبان و فرهنگ اتریش بیشتر بدانید
تاریخ، زبان و فرهنگ اتریش

درباره تاریخ، زبان و فرهنگ اتریش بیشتر بدانید

درباره تاریخ، زبان و فرهنگ اتریش بیشتر بدانید

تاریخچه اتریش

از زمان سکونت اناسان ها در دره ی دانوب اقوام و سلسله های مختلفی از قبیل رومیان، بایرن ها و سلسله ی هایسبرگ در این کشور حکمرانی کرده اند.
640 سال سلطنت هایسبرگ _ بنیان گذاران امپراطوری اتریش و مجارستان _ بعد از جنگ جهانی اول به پایان رسید. بیست سال بعد در جنگ جهانی دوم هیتلر به اتریش حمله و آن را اشغال کرد. و جامعه ی یهودیان این کشور را تحت آزار و اذیت قرار داد. بعد از هولوکاست جامعه ی یهودی این کشور از نو بازسازی شد و تا به امروزه جمعیت یهودی بسیار کمتری نسبت به قبل از جنگ جهانی دوم باقی مانده است. بعد از آزادی اتریش توسط اتنفقین در سال 1944 نهاد هایی برای جمهوری دوم پایه گذاری شد. اتریش به اتحادیه اروپا پیوشت و همچنین و توافقنامه ی شینگن را در سال 1995 امضا کرد.

تاریخ، زبان و فرهنگ اتریش

تاریخ، زبان و فرهنگ اتریش

فرهنگ

مذهب_ حدود 64% مردم این کشور کاتولیک هستند.

کنوانسیون های اجتماعی_ مردم اتریش در بیشتر روابط خود رسمی برخورد می کنند. معمولا هنگام سلام و احوالپرسی با یکدیگر دست می دهند. وقتی دو نفر برای اولین بار با هم آشنا می شوند معمولا از نام خانوادگی برای صدا کردن هم استفاده می کنند. معمولا ترک کردن مکانی بدون گفتن Auf Wiedersehen ( به معنب خداحافظی) بی ادبی تلقی می شود. معمولا وقتی به میهمانی دعوت می شوند برای میزبان گل می برند. به یاد داشته باشید که کلیسا در این کشور از جایگاه بالایی برخوردار است.

تاریخ، زبان و فرهنگ اتریش

تاریخ، زبان و فرهنگ اتریش

زبان

آلمانی زبان رسمی مردم این کشور است. در نقاط مختلف کشور مردم با لهجه های مختلف صحبت می کنند. اقلیتی از مردم هم به زبان کرواسی و یا اسلوونی صحبت می کنند.

مثال

آیا میتوانید انگلیسی صحبت کنید؟ : Sprechen Sie Englisch?

سلام ( رسمی) : Grüß Gott

سلام ( غیر رسمی) : Servus / Grüß dich

خداحافظ: Auf Wiedersehen / Auf Wiederschauen / Servus

قیمت این چنده؟ : Wieviel kostet das? / Wieviel macht das?

اسم من هست … : Ich heiße

متوجه نمی شوم :Ich verstehe nicht

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان درباره، تور اتریش و تور اروپا با ما تماس حاصل فرمائید. ما با لبخند پاسخگو شما عزیزان هستیم.سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*