خانه | سایر | آتشفشان کامچاکتا مسکو
آتشفشان کامچاکتا مسکو
آتشفشان کامچاکتا مسکو

آتشفشان کامچاکتا مسکو

آتشفشان کامچاکتا مسکو

این منطقه یکی از برجسته ترین مناطق آتش فشانی در دنیا می باشد که دارای چندین آتش فشان فعال است. فعل و انفعال اتش فشان های فعال و یخچال های طبیعی کامچاکتا منظره ی طبیعی زیبایی را ایجاد کرده است. این منطقه دارای گونه های جانوری مختلف از جمله بزرگترین گنه شناخته شده ی ماهی قزل آلا در دنیا و همچنین سمور دریایی و خرس قهوه ای می باشد. بر اساس معیار های طبیعی این منطقه به عنوان یکی از برجسته ترین نقاط آتش فشانی در جهان شناخته شده و دارای آتش فشان های فعال و طیف گشترده ای از ویژگی های آتش فشانی می باشد. بنا به موقعیت مکانی این شبه جزیره که بین اقیانوس آرام و یک قاره بزرگ واقع شده، این منطقه دارای گونه های مختلف حیات وحش می باشد. این منطقه ی کسترش یافته از نظر بیولوژیکی شبیه به شش جزیره است و موقعست جغرافیایی آن ویژگی های منحصر به فردی به آن داده است. فرآیندهای طبیعی با آتش فشان های فعال ادامه دارند. پارک ملی Kluchevskoy به عوان ششمین سایت این منطقه ویژگی های طبیعی دیگری به این منطقه اضافه می کند. آتش فشان کامچاکتا با آتش فشان های متقارن، دریاچه ها و رودخانه های خروشانی که دارد یک چشم انداز طبیعی استثنایی می باشد. پدیده های طبیعی از جمله تخم ریزی ماهی قزل آلا هم در این منطقه اتفاق می افتد.

آتشفشان کامچاکتا مسکو

آتشفشان کامچاکتا مسکو

این منطقه دارای تنوع گیاهی هم می باشد و برخی از انواع گونه های در حال انقراض دراین منطقه یافت می شوند. انواعی از گونه های پرندگاه مثل عقاب دم سفید و شاهین هم دراین منطقه زندگی می کنند. این سایت متشکل از شش منطقه ی مجزا در شبه جزیره ی Kamchatka، در شرق روسیه است و مناطق ساحلی آن روبه شرق به سمت دریای برینگ است. پارک ملی Kluchevskoy در سال به عنوان جز ششم به این منطقه اضافه شد.

آتشفشان کامچاکتا مسکو

آتشفشان کامچاکتا مسکو

این منطقه ی آتشفشانی از بکرترین مناطق شبه جزیره ی کامچاکتا می باشد. در حدود 300 کوه آتش فشان در این منطقه وجود دارد که 29 تای آن ها فعال هستند. بزرگترین این کوه های آتش فشانی که در میراث جهانی هم به ثبت رسیده کوه آتش فشان Kronotskaya Sopka با 3528 متر ارتفاع می باشد . علاوه بر این چشمه های آب معدنی هم در این منطقه وجود دارد. این شبه جزیره که توسط دریا احاطه شده آب وهوای مرطوب و پوشش گیاهی سرسبزی دارد. در طول تاریخ انسان های زیادی به این منطقه نیامده اند و به همین دلیل پوشش گیاهی این منطقه بکر و دست نخورده باقی مانده است. این منطقه دارای پوشش جنگل های تایگا، درختان صنوبر، بید لرزان، جنگل های ساحلی در خاک های آبرفتی، تالای های ساحلی و جنگل های ساحلی می باشد. برخی از گونه های جانوری مثل خرس قهوه ای، قوچ، گوزن شمالی، پستانداران گوشتخوار در این منطقه فراوان اند. تخم ریزی ماهی های قزا آۀا در تمام رودخانه یک گونه غذای کلیدی برای پرندگان درنده و پستانداران این مطقه مثل عقای دم سفید و عقاب طلایی و .. هستند.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور روسیه ، ویزای روسیه ، تور روسیه و تور اروپا با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

برای مشاهده سایر دیدنی های روسیه و دیدنی های مسکو کلیک کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*