خانه | اطلاعات کشورها | آب و هوا | آب و هوای و جغرافیای قبرس
آب و هوای و جغرافیای قبرس
آب و هوای و جغرافیای قبرس

آب و هوای و جغرافیای قبرس

آب و هوای قبرس

قبرس در بیشتر روزهای سال دارای آب و هوایی نیمه گرمسیری با تابش شدید آفتاب می باشد. تابستان و بهار فصل هایی گرم هستند. روزهای تابستان گرم و خشک هستند و درجه حرارت معمولا بین 30 تا 40 درجه سانتی گراد می باشد. قبرس دارای زمستان هایی معتدل با بارش پراکنده باران می باشد. روستاها و شهر هایی که در ارتفاعات واقع شده اند معمولا آب و هوایی سردتری را در زمستان تجربه می کنند و در کوهستان Troodos معمولا بارش سنگین برف اتفاق می افتد و چند روز بعد از بارش برف این منطقه شرایط خوبی برای اسکی دارد. اگر به گرما علاقه داری بهتر است بین ژوئن تا آگوست به این کشور سفر کنید اگرچه شاید تابش شدید آفتاب کمی طاقت فر سا باشد. برای جلوگیری از کم آبی بدن باید تا بتوانید آب بنوشید. از سپتامبر تا ژانویه و از آوریل تا می شرایط آب و هوایی بهتر و معتدل تر است. فصل اسکی از اوایل فوریه تا مارس است.

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور قبرس، اروپا و تور اروپا با ما تماس بگیرید.

آژانس مسافرتی سپید گشت 02188808118

 

آب و هوای و جغرافیای قبرس

آب و هوای و جغرافیای قبرس

جغرافیا

قبرس سومین جزیره ی بزرگ دریای مدیترانه است و در شرق آن واقع شده جاییکه فرهنگ آسیایی و اروپایی با هم تلاقی دارند. سوریه و لبنان در سمت شرق جزیره واقع شده اند و در جنوب شرقی آن اسراییل واقع شده . یونان در سمت غرب این جزیره و ترکیه در شمال و مصر در جنوب آن است.
این جزیره دارای سواحل شنی زیبا، دشت های مسطح و جنگل های انبوده و تپه های سنگی می باشد. بلندترین قله ی این کشور Olympus است که 1952 متر ارتفاع دارد. رشته کوه های Pentadaktylos هم در شمال نیکوزیا واقع شده اند.
شبه جزیره Akamas در سمت غرب قبرس واقع شده که زیستگاه گونه های مختلف گیاهی و جانوری می باشد.

آب و هوای و جغرافیای قبرس

آب و هوای و جغرافیای قبرس

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور قبرس، اروپا و تور اروپا با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی سپید گشت ۸۸۸۰۸۱۱۸

 

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*