خانه | اطلاعات کشورها | آب و هوا | آب و هوای لیون و بهترین زمان سفر به لیون
آب و هوای لیون و بهترین زمان سفر به لیون
آب و هوای لیون

آب و هوای لیون و بهترین زمان سفر به لیون

آب و هوای لیون

لیون در شرق و مرکز فرانسه قرار دارد. این شهر دارای آب و هوای معتدل، با تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد می باشد. در طول سال بارش باران متوسط و غیر قابل پیش بینی می باشد. لیون بر روی رودخانه ریهون واقع شده در جایی‌ که رودخانه رهون و سان به یک دیگر می رسند. همچنین این منطقه مسطح ما بین کوه‌های آلپ و ماسیف جای گرفته است.

آب و هوای لیون

بهترین زمان سفر به لیون

آب و هوای لیون در تابستان

تابستان از ماه جون تا سپتامبر ادامه دارد، که می توان اوج این گرمای پر زرق و برق را در ماه جون و ژولای با دماهای به ترتیب ۲۴ و ۲۷ درجه سانتی گراد لمس کرد. هوا در ماه سپتامبر کم کم رو به خنکی رفته و تا دمای ۲۳ درجه می رود. در این ماه‌ها رطوبت پایین آماده و شب ها شاهد دمای ۱۴ درجه نیز هستیم. در ژولای تابش آفتاب به بالاترین میزان خود در  حدود ۸ ساعت می‌رسد. میزان بارش باران بسیار متفاوت است، به طوری که شاهد بارش سریع و کوتاه هستید. لازم به ذکر است که ماه سپتامبر مرطوبترین ماه سال به شمار می آید.

آب و هوای لیون در پاییز

پاییز از ماه اکتبر تا نوامبر با تجربه کاهش دما و آفتاب ادامه دارد. اگر چه در بازدید از لیون آب و هوای معتدل تعریف نشده است، اما در عوض این شهر آثار زیاد فرهنگی را ارائه می دهد.
میانگین دما در ماه‌های اکتبر و نوامبر ۱۶ و ۱۰ درجه سانتیگراد می باشد. در حالی‌ که این دما در شب ها در اکتبر و نوامبر به ترتیب به کمتر از ۷ و ۴ درجه سانتیگراد می‌رسد. در پایان نوامبر دمای زیر صفر را بیشتر می‌توان دید. اغلب اوقات خورشید در پشت ابر پنهان شده است و شما تا ۴ ساعت می توانید از تابش آن لذت ببرید. لازم به ذکر است که بارش باران متوسط و غیر قابل پیش بینی‌ است.

در مورد تور اروپا و تور فرانسه نیاز به راهنمایی دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید. 88808118

بهترین زمان سفر به لیون

بهترین زمان سفر به لیون

آب و هوای لیون در زمستان

زمستان بین ماه‌های دسامبر و فبریه می باشد. در طول این زمان به ندرت هوا به بالاتر از ۱۰ درجه و شب‌ها اغلب به زیر صفر می باشد. خورشید تقریبا تنها ۲ ساعت از پشت ابر‌ها در میاید. بارش باران به صورت معمول بوده اما اغلب بارش برف را شاهد هستید. دمای زیر صفر در زمستان باعث یخ زدن جاده‌ها شده و خطرات رانندگی بسیاری را به وجود می آورد. بارش برف‌های سنگین در مناطق کوهستانی نزدیک لیون باعث شکل گرفتن پیست‌های اسکی معروف چوالی و دیکس شده است.

آب و هوای لیون در بهار

بهار از ماه مارس تا می ادامه دارد. در این فاصله هر چند که بارش باران زیاد است اما بازگشت دلپذیر درجه حرارت را به تابستان حس می‌کنید. میانگین دمای هوا به ۱۳ درجه در مارس، ۱۶ درجه در آوریل، و ۲۰ درجه در می می‌رسد. شب ها هوا کمی‌ سرد تر می شود به طوری که میانگین دما بالاتر از ۱۰ درجه نمیرسد. آب و هوای لیون به عنوان منطقه ای‌ در فاصله کم از دریا و ما بین رشته کوه‌ها به شمار می آید. همین نزدیک بودن به دریا باعث شده که دماهای شدید سرما و گرما را نداشته باشد و هوا معتدل تر شود. باد‌های از سمت شرق باعث تابستان های گرم و زمستان های سردتر شده است. کوه‌های اطراف اغلب ابر‌های باران زا را به سمت خود می کشند. مطلب در خوصوص آب و هوای فرانسه در سایت موجود است، برای اطلاعات بیشتر این مطلب را هم مطالعه بفرمایید.

آب و هوای لیون

آب و هوای لیون

در مورد تور اروپا و تور فرانسه نیاز به راهنمایی دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید. 88808118

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*